Translate

Опис деяких танцювальних рухів до українського танцю

Варіант простого танцювального кроку (жіночий). Вихідне положення третя або шоста позиція ніг. На «раз» крок правою ногою вперед; на «і» крок лівою ногою вперед; на «два» крок правою ногою вперед; на «і» — пауза. Кроки роблять м’яко, стаючи з носка на всю ступню. Корпус і голова виконавиці повертаються ліворуч, погляд спрямований через ліве плече на носок лівої ноги, яка на рахунок «два» стає на півпальці. Далі рух починається з лівої ноги. Руки див. положення 2, 8 тощо.
Боковий крок (спільний для жінок і чоловіків). Вихідне положення шоста позиція ніг. Плечі трохи відведені назад. На «раз» крок правою ногою праворуч. Поставити її на всю ступню, коліно випрямити, корпус і голову трохи нахилити праворуч; на «два» приставити ліву ногу до правої у шосту позицію, ставши на всю ступню. Коліна обох ніг трохи зігнути, корпус і голову ледь нахилити ліворуч. Потім починається все спочатку. Руки   див. положення 3, 6, 7 тощо.
Перемінний крок (спільний для жінок і чоловіків). Часто цей крок виконують, човгаючи ступнями ніг по підлозі. Тоді його називають «човгунець». Вихідне положення третя позиція ніг. На «раз» — крок правою ногою вперед; на «і» невеликий крок лівою ногою вперед; на «два» невеликий крок правою ногою вперед; на «і» пауза. Той самий рух виконується з лівої ноги. Руки див. положення 1, 9 та ін.
Перший варіант перемінного кроку (спільний для жінок і чоловіків). Вихідне положення   шоста позиція ніг. На «раз» невеликий крок правою ногою вперед на низькі півпальці; на «і» приставити ліву ногу до правої на низькі півпальці; на «два»   невеликий крок правою ногою вперед на всю ступню; на «і» підняти ліву ногу і підвести її до правої, не торкаючись підлоги. Далі крок починають з лівої ноги.
Другий варіант перемінного кроку (спільний для жінок і чоловіків). Вихідне положення шоста позиція ніг. На «раз» дрібний крок правою ногою вперед; на «і» приставити ліву ногу до правої; на «два» дрібний крок правою ногою вперед. Ліва нога залишається позаду правої, а каблук лівої ноги відокремлюється від підлоги. Вагу корпусу перенести на праву ногу. Корпус різко повернути праворуч. Голову нахилити до правого плеча; на «і» пауза, залишитись у цій же позі. Те ж саме повторюється з лівої ноги.
Танцювальний хід (спільний для жінок і чоловіків). Вихідне положення ‑ шоста позиція ніг. На «раз» ‑ крок правою ногою вперед на каблук; на «і» стати правою ногою на всю ступню; на «два» — крок лівою ногою вперед на каблук; на «і» стати лівою ногою на всю ступню. Далі все спочатку.
Крок з перехрещуванням ніг (спільний для жінок і чоловіків). Вихідне положення ‑ шоста позиція ніг. На «раз» ‑ крок правою ногою ліворуч, перехрещуючи спереду ліву ногу; на «два» приставити ліву ногу до правої. Примітка. Якщо йти проти руху стрілки годинника, то крок слід починати з лівої ноги.
Крок з стрибком і перехрещуванням ніг ззаду (спільний для жінок і чоловіків). Вихідне положення ‑ шоста позиція ніг. На «раз» ‑ крок правою ногою праворуч, ліву відірвати від підлоги; на «два» — крок лівою ногою праворуч, перехрещуючи праву ногу ззаду. На «раз» другого такту ‑ крок правою ногою праворуч, ліву відірвати від підлоги; на два» підстрибнути на правій нозі, а ліву, зігнуту в коліні, перевести з вільним підйомом праворуч, перехрещуючи праву ногу спереду. Далі рух починається з лівої ноги.
Другий варіант кроку з перехрещуванням ніг (спільний для жінок і чоловіків). Вихідне положення,— третя позиція ніг. На «раз» ‑ крок правою ногою ліворуч, трохи присідаючи на ній і перехрещуючи нею ліву ногу ззаду; на «і» ‑ невеликий крок лівою ногою ліворуч; на «два» ‑ крок правою ногою ліворуч, трохи присідаючи на ній і перехрещуючи нею ліву ногу попереду; на «і» — невеликий крок лівою ногою ліворуч. Танцюрист, виконуючи цей рух, просувається ліворуч. Його можна виконувати також з лівої ноги, з просуванням праворуч. Тоді на «раз» треба зробити крок лівою ногою праворуч, перехрещуючи праву ногу ззаду; на «і» ‑ крок правою ногою праворуч.
Крок з підстрибуванням (спільний для жінок і чоловіків). Вихідне положення ‑ шоста позиція ніг. На «раз» ‑ зробити крок правою ногою вперед на низькі півпальці. Ліву ногу відірвати від підлоги і підвести до правої ноги, не торкаючись підлоги; на «два» ‑ крок лівою ногою вперед на низькі півпальці. Праву ногу відірвати від підлоги і підвести до лівої, не торкаючись підлоги. На «раз» другого такту ‑ крок правою ногою вперед на низькі півпальці. Ліву ногу відірвати від підлоги і підвести до правої, не торкаючись підлоги; на «два» стрибнути на правій нозі, ліву ногу, зігнуту в коліні, перевести вперед. Далі рух виконується назад з лівої ноги.
Крок з підстрибуванням на обох ногах (спільний для жінок і чоловіків). Вихідне положення ‑ шоста позиція ніг. На «раз-два» першого такту ‑ два простих кроки вперед. На «раз» другого такту ‑ крок правою ногою вперед; на «два» ‑ невеликий стрибок на обох ногах.
Крок з поворотом і притупом (чоловічий). Вихідне положення ‑ перша позиція ніг. На «раз» першого такту крок правою ногою вперед праворуч. Ліву витягнуту ногу перевести на півпальці, не відокремлюючи від підлоги. Вагу корпусу перенести на праву ногу; на «два» ‑ пауза. На «раз» другого такту ‑ крок лівою ногою вперед ліворуч. Праву ногу перевести на півпальці, не відокремлюючи від підлоги. Вагу корпусу перенести на ліву ногу; на «і» повернутися ліворуч. Праву ногу перевести на носок. Вагу корпусу залишити на лівій нозі; на «два» ‑ пауза. На «раз» третього такту виконати все те, що робилося на «раз» першого такту; на «і» ‑ пауза; на «два» ‑ крок лівою ногою вперед; на «і» приставити праву ногу до лівої, легенько притупнувши нею. Далі рух повторюється.
Крок з притупом (чоловічий). Вихідне положення ‑ третя позиція ніг. Руки на талії. Голова повернута до лівого плеча. На затакт «і» трохи присісти на правій нозі. Ліву ногу, ледь зігнуту в коліні, підняти вперед; на «раз» ‑ невеликий крок лівою ногою вперед, легенько притупнути нею. Праву ногу перевести назад на півпальці, випрямивши коліно. Вага корпусу ‑ на лівій нозі; на «і» поставити праву ногу до лівої ззаду по третій позиції і ледь присісти на правій. Ліву ногу легенько підняти вперед, зігнувши в коліні. Далі рух повторюється в тій же послідовності.
Боковий крок з притупом (спільний для жінок і чоловіків). Вихідне положення ‑ перша позиція ніг. На «раз» ‑ крок правою ногою вперед у сторону; на «і» ліву ногу з ударом об підлогу приставити до правої. Рух виконується з обох ніг.
Крок з приставлянням ноги (спільний для жінок і чоловіків). Вихідне положення ‑ шоста позиція ніг. На «раз» ‑ крок правою ногою вперед; на «і» приставити ліву ногу до правої. Далі все повторюється, але з іншої ноги.
Три простих кроки і підйом на півпальці однієї ноги (спільні для жінок і чоловіків). Вихідне положення ‑ шоста позиція ніг. На «раз-і-два» ‑ три «простих танцювальних кроки». Корпус і голову тримати прямо; на «і» в одну мить підвестися на півпальці і опуститися, не згинаючи ніг в коліні; ліву ногу відірвати від підлоги; корпус і голову нахилити праворуч. Руки ‑ див. положення 10, 11, 12 тощо.
Кривий крок (спільний для жінок і чоловіків). Вихідне положення — шоста позиція ніг. На затакт «і» легенький стрибок на лівій нозі на низьких півпальцях вперед. Права нога одночасно виноситься трохи вперед з витягнутим коліном і піднятим вгору носком; на «раз» поставити праву ногу всією ступнею на підлогу. Каблук лівої ноги відірвати від підлоги; на «два» ліву ногу приставити до правої (шоста позиція); на «і» знову легенький стрибок на лівій нозі і так далі.
Аркан (чоловічий). Вихідне положення третя або шоста позиція ніг. На «раз» першого такту акцентований крок правою ногою з випадом вперед праворуч, поставити її на всю ступню. Ліву ногу підняти назад, трохи зігнувши її в коліні. Корпус нахилити до правої ноги; на «два» поставити ліву ногу праворуч на півпальці навхрест ззаду правої ноги; на «раз» другого такту крок правою ногою праворуч, поставити її на всю ступню; на «два» легенько підстрибнути на всю ступню правої ноги. Ліву ногу, ледь зігнуту в коліні, трохи підняти праворуч навхрест поперед правої ноги. Корпус випрямити, плечі трохи відвести назад, голову повернути праворуч; на «раз» третього такту крок лівою ногою ліворуч, поставити її на всю ступню; на «два» легенько підстрибнути, ставши на всю ступню лівої ноги, праву ногу, трохи зігнувши в коліні, підняти ліворуч навхрест поперед лівої ноги. Голову повернути ліворуч. Цей крок завжди починається з правої ноги з просуванням праворуч. Руки див. положення 22 тощо.
Бігунець (спільний для жінок і чоловіків). Вихідне положення шоста позиція ніг. На затакт «і», злегка присівши на лівій нозі і піднімаючи невисоко вперед праву, вільну в коліні, зробити широкий стрімкий крок правою ногою вперед, ніби пролітаючи в довжину. На «раз» опуститись на всю ступню правої ноги; коліно трохи зігнути, носок витягнути вперед у напрямку руху. Ліву ногу, вільну в коліні, віді­рвати від підлоги; на «і» невеликий стрімкий крок лівою ногою вперед на низьких півпальцях; на «два» невеликий стрімкий крок правою ногою вперед на низьких півпальцях; на «і» широкий стрімкий крок лівою ногою, як на затакт «і». Так само рух виконується, починаючи з другої ноги. Руки див. положення 3 тощо.
Плетена доріжка (жіноча). Вихідне положення третя позиція ніг. На «раз» ‑ крок правою ногою вперед навхрест лівої ноги на всю ступ­ню, трохи присідаючи. Каблук лівої ноги відірвати від підлоги; на «і» ‑ невеликий крок лівою ногою ліворуч на всю ступню, коліно вільне; на «два» ‑ крок правою ногою назад навхрест лівої ноги на півпальцях, трохи присідаючи; на «і» ‑ невеликий крок лівою ногою ліворуч на всю ступню, коліно вільне. При кроці правою ногою вперед корпус трохи повернути правим плечем вперед, голову нахилити до правого плеча, при кроці правою ногою назад корпус трохи повернути лівим плечем вперед, голову нахилити до лівого плеча. Цей же рух можна виконувати з лівої ноги з просуванням праворуч. Руки — див. положення 1, 2, 8 тощо.
Простий вихиляс (колупалочка) (спільний для жінок і чоловіків). Вихідне положення третя або шоста позиція ніг. На «раз» легенький підскік на лівій нозі, одночасно праву ногу, трохи зігнуту в коліні, вивернути п’яткою догори і поставити на носок праворуч від себе. Корпус трохи повернути вперед правим плечем. Можна також нахилитися вперед; на «два» знову легенький підскік на лівій нозі, а праву ногу поставити на каблук носком догори на те місце, де стояв носок. Корпус вирівнюється. На наступний такт все повторюється з другої ноги.
Вірьовочка (спільна для жінок і чоловіків). Вихідне положення третя позиція ніг, права нога попереду. На затакт «і» з ледь помітним підскоком прослизнути вперед на низьких півпальцях лівої ноги, коліно вільне. Праву ногу, зігнуту в коліні, підняти попереду лівої і перевести назад за ліву ногу; коліно спрямувати вбік і трохи вперед, підйом витягнути, але не напружувати; на «раз» опустити праву ногу на низькі півпальці позаду лівої в третю позицію; коліно вільне або злегка зігнуте; на «і» з трохи помітним підскоком прослизнути вперед на правій нозі. Ліву ногу підняти вперед і перевести назад за праву ногу, як на затакт «і»; на «два» опустити ліву ногу на низькі півпальці позаду правої, як на «раз». Руки див. положення 1 тощо.
Стукалочка (спільна для жінок і чоловіків). Вихідне положення — шоста позиція ніг. На «раз» двічі вдарити правою ногою об підлогу, одночасно підняти ліву, трохи зігнуту в коліні; на «і» легко поставити ліву ногу, а праву відірвати від підлоги. Потім зробити все спочатку. Руки можуть бути в різних положеннях.
Малий тинок (спільний для жінок і чоловіків). Вихідне положення — третя позиція ніг, права нога попереду. На затакт «і» злегка присісти на ліву ногу, піднімаючи невисоко вперед праву, вільну в коліні; на «раз» перескочити на праву ногу вперед, коліно злегка зігнути. В мо­мент перескоку права нога трохи відводиться праворуч, описуючи в повітрі невелику дугу. Ліва нога невисоко піднімається вперед, коліно вільне, підйом витягнутий, але не напружений; на «і» ступити лівою ногою на півпальці попереду і навхрест правої ноги; на «два» поставити праву ногу позаду лівої на всю ступню, злегка згинаючи її в коліні. Ліву ногу підняти невисоко вперед. Так само рух виконується з другої ноги. Руки ‑ див. положення 1, 2, 3 тощо.
Голубці. Низький голубець (спільний для жінок і чоловіків). Вихідне положення шоста позиція ніг. На «раз» крок правою ногою вперед всією ступнею, злегка присі­даючи; носок спрямований вперед. Ліву ногу підняти ліворуч, коліно й під­йом вільні; на «і», підскочивши на правій нозі, легко підбити нею в повітрі ліву, яка відскакує трохи вище в сторону. Удар робиться внутрішньою стороною ступні об ступню, коліна вільні; на «два» опуститися з підскоку на всю ступню правої ноги, злегка при­сідаючи. Ліва нога залишається піднятою вбік; на «і» пауза. Так само рух виконується з другої ноги. Голова трохи повертається в сторону піднятої ноги, корпус злегка нахиляється у протилежному на­прямку. Руки див. положення 2, 3, 21 тощо.
Вертушка (жіноча). Вихідне положення шоста позиція ніг. Руки ледь відведені в сторони, в руках стрічки. На «раз» першого такту піднятися на високі півпальці і зробити легкий стрибок, повертаючись на 90°; на «два» легкий стрибок з поворотом на 90°. На «раз» другого такту стрибок на низькі півпальці обох ніг, закін­чуючи повний оберт; на «два» пауза.
Повзунець (чоловічий). Вихідне положення шоста позиція ніг. На «раз», трохи підскочивши, але не піднімаючись з глибокого присі­дання, перескочити на півпальці лівої ноги. Права піднімається вперед, випрямляючись у коліні; підйом витягнутий, але не напружений; на «два», не піднімаючись з глибокого присідання, перескочити на пів­пальці правої ноги. Ліва піднімається вперед, випрямляючись у коліні; підйом витягнутий. Руки див. положення 2 тощо.


Флешмоб до дня вишиванки

Немає коментарів:

Дописати коментар